24.06.2016

Jak mobile może ułatwić funkcjonowanie każdej firmy

O smartfonizacji społeczeństwa mówi się od dość dawna. Na co dzień korzystamy z urządzeń mobilnych – do pracy, dla rozrywki, w ramach hobby. Telefony zastępują nam wiele podstawowych przedmiotów – poczynając od budzika albo kalkulatora, kończąc na aplikacjach do obróbki zdjęć albo NFC działającym, jak karta płatnicza. Czy w takim razie uniwersalność rozwiązań mobilnych może się sprawdzić we wszystkich branżach? Jak można mobile wykorzystać np. w przemyśle budowlanym? Udało się nam stworzyć ciekawe rozwiązanie wraz z Lafarge – na podstawie case study z naszego podwórka, chcielibyśmy pokazać, że podobne funkcjonalności można wprowadzić w firmach zajmujących się dowolną działalnością.

Więcej...

31.03.2016

Czy aplikacje zakupowe podbiją rynek e-commerce?

Mobile powoli podbija wszystkie dziedziny naszego życia. Z telefonem komórkowym rozstajemy się rzadko - pozwala nam zaspokoić większość naszych potrzeb. Nie powinno nas dziwić, że mobile podbija kolejną dziedzinę życia – tym razem handel. Aplikacje zakupowe nie dość, że stają się coraz popularniejsze, to powoli stają się poważnym zagrożeniem dla e-sklepów. 

Więcej...

09.11.2015

5 narzędzi do projektowania aplikacji mobilnych

Aplikacje mobilne sukcesywnie podbijają rynek. Kiedyś ograniczały się one głównie do gier, później powoli wkroczyły do marketingu (jako dodatek do komunikacji bezpośredniej i internetowej), ostatecznie znalazły dla siebie miejsce dosłownie w każdej dziedzinie. Coraz częściej na własną apkę mogą sobie teraz pozwolić także małe przedsiębiorstwa. Nie powinno nas dziwić, że powoli zaczęły powstawać aplikacje projektowane amatorsko. Niezależnie od tego, czy zamierzasz zlecić stworzenie aplikacji firmy specjalizującej się w tym, czy podjąć się zajęcia samodzielnie, warto się rozeznać w popularnych narzędziach stworzonych do projektowania aplikacji. Jeżeli sam będziesz projektować apkę, konieczne będzie zapoznanie się ze specjalistycznymi programami i aplikacjami do tego przeznaczonymi, jeżeli zamierzasz komuś zlecić cale zadanie, warto byłoby się po prostu zorientować w programach i ich podstawowych funkcjach. Poniżej zobaczysz, od czego warto zacząć.

Więcej...

24.06.2016

How mobile can make functioning of businesses easier

The influence of smart phones on our society has been visible for quite a long time. Mobile devices are used on a daily basis – ranging from alarm clocks through calculators to photo processing applications or NFC used as a payment card. Can versatility of mobile devices prove useful in all lines of business? How can mobile solutions be utilized e.g. in the construction business? In cooperation with Lafarge we have managed to create an interesting solution - on the basis of a case study from our field – and we would like to demonstrate that similar functionalities may be implemented in businesses conducting other types of economic activities.

Więcej...

10.12.2015

Święta w Twoim telefonie

Aplikacje mobilne na stałe wpisały się w życie codzienne wielu z nas. Dzięki nim pewne obowiązki stały się prostsze, łatwiejsze i przyjemniejsze. Z takiego założenia wychodzą twórcy aplikacji okolicznościowych, które wprowadzają nas w podniosły klimat świąt oraz umilają okres ciężkich przygotowań. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia postanowiliśmy zrobić małe zestawienie aplikacji świątecznych. Zdecydowana większość programów dostępnych w sklepie z aplikacjami służy samej rozrywce, jednak nie wszystkie…

Więcej...

28.09.2015

7 błędów, które popełniają właściciele aplikacji mobilnych

Aplikacje są coraz popularniejsze. Powoli mogą sobie na nie pozwolić nie tylko wielkie koncerny, ale także mniejsze przedsiębiorstwa oraz osoby prywatne, które po prostu mają pomysł na ciekawą apkę. Wzrost popularności aplikacji łączy się ze wzrostem popełnianych błędów. Sam pomysł (nawet najlepszy) nie wystarczy, żeby nasza aplikacja odniosła sukces. Zobacz jakich błędów powinni się wystrzegać właściciele aplikacji mobilnych.

Więcej...